r_es: 1 (up1)
r_es ([personal profile] r_es) wrote2013-07-12 10:00 am

Про Волинську різанину 1943 року

Originally posted by [livejournal.com profile] yury_108 at Про Волинську різанину 1943 року
Ну, статтю про Волинську різанину націоналіст не може не коментувати...
Юрій Романенко міг свій пост із Фейсбука не публікувати на «Хвилі», а замість нього написати добротну аналітичну статтю. Але 9:1, що  не напише. Волинська різанина - це не та тема, на яку Юрій буде щось писати. Ну, наскільки знаю автора. Цей пост – виняток із правил, мабуть хтось чи щось добряче завело його  (автора) з пів-оберта.
Написати на тему Волинської різанини гарну статтю - не складно. Досить проштудіювати пару книжок Володимира В’ятровича. Але Юрій пішов іншим шляхом, шляхом логічних порівнянь, з яких випливає, що кати і жертви однаково винні.
Ну це якби у відомих подіях з села Врадіївки, де капітан Дрижак з двома подільниками згвалтували молоду жінку, стверджувати, що й жіночка нічим не краща капітана. Мабуть, пручалася, руки й морду капітанові царапнула. А капітан «при исполнении», де-юре чергував цю ніч у райвідділку. Та й курва вона взагалі…
Юрій формально діє, як прагматик, який хоче перегорнути цю сторінку, як це зробили ФРН і Франція, і забути (мирно жити з поляками). Біда тільки в тому, що пропонований прагматизм дуже дорого обійдеться українській нації. «Я сторонник подхода, который развязывает проблемы прошлого, чтобы улучшить жизнь в настоящем и обеспечить задел на будущее для наших детей.»
Наша нація, якщо виходити з концепції Великого Кобзаря,  складається з «мертвих, живих і ненароджених». Юрій пропонує інтереси мертвих проігнорувати заради живих та їх потомків.Правда, хто дасть Юрію гарантію, що й його покоління не проігнорують онуки? Гарантією тут може бути тільки  цілісність нації. Конкретний українець може легко вмерти за ідею, при умові, що ідея зробить його націю безсмертною і щасливою. Бджола жалить нападника і вмирає, але бджолиний рій живе!
Всякі гешефти сучасників, щодо торгівлі ідеалами мертвих та інтепесами ненароджених, знищують націю. Бо коли б «мертві» знали у що виродяться їх потомки, то навряд чи здійснили б свій чин. Мотиву б не було. І замість цієї картини світу була б інша.
Волинську різанину зазвичай розглядають або в «покаянному» аспекті, або в історичному. До істориків особливих претензій не маємо. А от до тих, хто закликає каятись і прощати, претензії є. Бо «Волинська різанина» - явище есхатологічне і трансцендентне, яке визначає долю України на століття вперед.
Ну, скажімо, відновив 1620 року гетьман П.Конашевич-Сагайдачний православну митрополію в Україні. І маємо дотепер релігійні сварки, роз’єднані церкву і народ. А могли ж мати єдину греко-католицьку церкву і бути частиною тієї Європи, куди тепер нас так тягне Янукович.
З «Волинської різанини» 1943 року прямо випливає «Акція «Вісла» 1947 року. В результаті цих двох чисток українці і поляки отримали етнічно відносно чисті території. В Україні майже не лишилось поляків, а в Польщі – українців. Звідси, феномен Західної України, завдяки чому і стала можлива наша незалежність в 1991 році. Без Західної України Україна Східна являла би собою другу Білорусь, комуністичним провідникам якої ідея національної незалежності просто не прийшла б у голови. І простягалася б Росія від Збруча до Тихого океану.
То ж провідник ОУН(б) на Північно-Західних українських землях (ПЗУЗ) Клим Савур бачив на століття вперед? Ні, не бачив, бо ОУН(б) не організовувала на Волині різанини. Якось у істориків випадає той факт, що не зважаючи на однакову політику й ідеологію ОУН, різанина була тільки волинською, а от «галицької різанини» не було. І німці тут ні до чого. В Галичині в порівнянні з Волинню їх влада була набагато ліберальнішою, а, головне, проукраїнською. Скажімо мова викладання у школах Галичини майже скрізь була українська.
То чому різати поляків почали з Волині? Бо там поляки були особливі! Друга Жечь Посполіта у міжвоєнне двадцятиліття проводила політику колонізації українських земель у римський спосіб, заселяючи колонізовані землі ветеранами. Але ж вільних земель в часи аграрного перенаселення бути не могло, тому землі для ветеранів Ю.Пілсудського забирали в українців. Таких ветеранів назтвали «осадниками».
Нагадаємо читачам, що західні українці вже мали свою державу – ЗУНР, анексовану поляками в 1920 році. Антанта передала Польщі західноукраїнські землі (ЗУЗ) з умовою надання українцям автономії. Але це побажання було поляками проігнороване. Тому на ЗУЗ виникло явище аналогічне палестинській інтифаді. Процес «замирення» шляхом терору і тотальних зачисток отримав назву «пацифікації».
Різати поляків почали, як тільки ослабилась міць німецької окупаційної адміністрації, чому сприяла поява УПА і АК. Нова Коліївщина виникла без допомоги ОУН, як і стара 1768 року. Драматизму ситуації додавало те, що було багато змішаних сімей, а генетично західноукраїнські поляки були спольщеними і покатоличеними українцями. Це дуже нагадувало різанину вірмен і греків у Туреччині під час національно-визвольної війни 1919-23 років, коли «турками» звалися ісламізовані вірмени і греки.
Цікаво, що армія Мустафи Камаля Ататюрка вирізала або вигнала з Туреччини практично всіх греків і вірмен. На початку ХХ століття вірмени, греки і асирійці складали чверть населення країни, а за переписом 2008р. їх лишилось менше 1%. Турків звинувачують у т.з. «вірменському геноциді 1915р.», але практично ніхто не звинувачує в цьому уряд Ататюрка. До речі після закінчення війни між Туреччиною і Грецією відбувся обмін населенням на зразок «Акції «Вісла».
То яке повинне бути відношення нас, українців, до подій 1943 року? Ми повинні перегорнути цю сторінку історії і забути про неї. Але в жодному разі не каятись, бо ми ні в чому перед поляками не винні. Це поляки прийшли на нашу землю, а не ми на польську. І це вони хотіли після Другої світової війни знов анексувати наші землі. Міжнародне право тут цілком на нашому боці, позаяк воно створювалось на підставі аналізу війни в Алжирі, де французам довелося евакуювати всіх своїх співвітчизників до Франції, попри те, що більшість з них були «чорноногими», - так називали французів, що народилися в Алжирі.

Post a comment in response:

If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

If you are unable to use this captcha for any reason, please contact us by email at support@dreamwidth.org